WAP Groups
Download Free Apps & Games @ PHONEKY.com

Vorbe - Topics
Create Your Own App Store

* Vorbe > Topics


Subject: bancuri cu ardeleni si nu numa
Replies: 4 Views: 844

mircea39 14.03.10 - 07:12pm
Intr-o zi Bula mergea cu masina si de odata controlul de rutina al politiei. Politaiul cand il vade zambeste si ii spune : -Ati castigat premiul cel mare, sunteti primul conducator auto care are pusa centura de siguranta. Baietii de la ProTV, pe faza, il intreaba pe Bula ce are de gand sa faca cu banii. -Cred ca o sa-mi iau carnetul de sofer. Politaiul mirat: -Nu aveti permis? Nevasta lui Bula sare si spune : -Nu-l luati in serios, asa face tot timpul cand e beat. Politaiul din ce in ce mai mirat: -Mergem la post. Tatal lui Bula sare si el: -Bai boule, ti-am spus de atatea ori sa nu mai iesi cu masini furate la drum. Politaiul socat cheama ajutoare. Din portbagaj iese fratele lui Bula si intreaba speriat: -Am trecut granita? ca este al dracu de cald in spate!! *

mircea39 14.03.10 - 07:13pm
Doi ardeleni, Gheo si Toader vin la Bucuresti si se opresc in fata Operei.
- Ma Gheo, ai fost vreodata la opera ?
- Neam de neamul meu n-o fost !
- Nici eu ! Hai sa ne tapam inauntru !
...Cumpara bilete, intra si iau loc. La un moment dat, Toader:
- Ma Gheo, ma, da' pe mine ma taie, ma ! Ma duc sa ma cac !
- Du-te mai !
Toader dispare si se intoarce exact la terminarea actului intai. Isi intreaba amicul :
- No, c*m o fost pana amu ?
- Apai sa vezi : S-o deschis cortina si acolo pe scena era un pom, o pajiste si o banca...Iar pe banca, o femeie, care, la un moment dat a inceput sa zbiere la noi! Da' zbiera de mama focului! Apoi a venit un barbat mandru, care urla si el cat il tinea gura...Apoi ei au plecat, ai aparut tu, te-ai cacat la umbra pomului, pe urma s-o inchis cortina si-amu, iaca, asteptam sa vedem ce-o mai fi... *

mircea39 14.03.10 - 07:14pm
Intr-o maternitate nasc o moldoveanca, o ardeleanca si-o negresa. Se incurca bratarile la copii si atunci doctorul zice:
Sa-l chemam pe ardelean ca-i mai calculat si daca isi recunoaste copilul am scapat.

Vine ardeleanul si alege negrul, la care doctorul zice:
Ce faci, bai, esti nebun? Nu vezi ca-i negru?.

La care ardeleanul raspunde:
Da, dar unul dintre aia doi e moldovean si eu nu risc. *

mircea39 14.03.10 - 07:15pm
Doi ardeleni se-ntorceau cu trenul de la Bucuresti. Pe la Campia Turzii zice Ion catre Gheorghe:
- Auzi mah Gheo, no c*m crezi tu ca se zice corect: Cluj, c*m ziceau astia pe la Bucuresti, sau Cluuuuuuj ?
Dupa o matura chibzuinta, Gheorghe raspunde:
- Apoi dragule, eu asa ma cuget, ca se zice corect Cluuuuj.
- Pai di ce, mah Gheo ?
- No da' cine te grabeste ?! *

mircea39 14.03.10 - 07:16pm
In Japonia s-a inventat un robot care prinde hoti.
- In Japonia, in doar 5 minute s-au prins 100 de hoti.
- In SUA, in doar 5 minute au prins 200 de hoti.
- In Romania, in 5 minute cineva a furat robotul... *


* Reply
* Vorbe Forum


Search:
topics replies


* Vorbe

Create Your Own App Store

topTop
groupsGroups
mainProdigits

Custom Search


Create Your Own App Store